Mała piłka - MINI SOCCER (MO9788-33) - tampogadzet.pl

Szkolny Turniej Mini Piki Nożnej klas I-III

 

26.01.2023 odbyła się pierwsza tura  Szkolnego Turnieju Mini Piki Nożnej klas I-III ,, Jesień na hali – wiosna na boisku”.

  

 Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolny Turniej Mini piłki Nożnej dla uczniów ( dziewczynki-chłopcy) klas I-III 

 

Pierwsza część odbyła się  w szkolnej  hali , systemem każdy z każdym w trzech kategoriach wiekowych;

 Klasa I,

 Klasa II,

 Klasa III

Poczynania młodych adeptów sztuki piłkarskiej obserwowała dyrekcja naszej szkoły, zachwalając poziom  gry jak i doping kibiców.

W każdej kategorii wiekowej uczniowie wykazali się umiejętnościami , a mecze obfitowały w dużą ilość interwencji bramkarskich. Poszczególne mecze budziły wiele emocji zarówno w śród uczestników rywalizacji jak i kibiców.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju: zarówno piłkarze jak i kibice zostali obdarowani słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.

 

Jak co roku, w naszej szkole, odbyła się akcja charytatywna dla piesków i kotków ze Schroniska "Reksio" w Brodnicy. W tym roku zbieraliśmy karmę mokrą w puszkach i saszetkach, której łączna ilość wyniosła 89kg 47dag. Po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny i to jest wspaniałe. Na uznanie zasługuje postawa Nadii Blank z kl.4b, która pięknie zapakowała karmę w świąteczną torebkę, na puszkach zawiązała wstążeczki i jeszcze dołączyła karteczkę z czerwonym napisem #pomagam❤ brawo za kreatywność! Serce rośnie!❤Ewa Jasińska

 

Wyniki drugiego (szkolnego) etapu Wielkiej Ligii Czytelników

 

           Na początku stycznia w naszej szkole został przeprowadzony test kwalifikacyjny w konkursie Wielka Liga Czytelników. Zostali wyłonieni uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę w trzecim (powiatowym) etapie Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, który odbędzie się 28 lutego 2023 roku.

 

Największą wiedzą przy rozwiązywania testu wykazali się  następujący uczniowie otrzymując:

 

Klasy I – III


Tytuł Mistrza Szkoły  – Amelia Siemiątkowska z klasy 3a
I Wicemistrz Szkoły    Antonina Brzoska z klasy 3b
II Wicemistrz Szkoły  –Anna Straszewska  z klasy 3b

 

 

Klasy IV – VI                    

 

Tytuł Mistrza Szkoły  – Antoni Maszkiewicz z klasy 6a
I Wicemistrz Szkoły    Martyna Kołakowska  z klasy 5c
II Wicemistrz Szkoły  –Monika Witkowska  z klasy 4a

 

 

 

     Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

                                                                                                               Ewa Dudzińska

                                                                                                                                      Magdalena Śliwińska

 

 

Książki do finału powiatowego Wielkiej Ligi Czytelników 2022/2023

 

KATEGORIA KLAS 1-3

Emilia Becker: „Marcel i czas”. Wydawnictwo Kocur Bury, Łódź 2020.

 

KATEGORIA KLAS 4-6

Paweł Beręsewicz: „Skandal w stolicy nudy”. Wyd. 2. Wydawnictwo Literatura, Łódź 2021.

 

 

 Ukryty internet? Co to jest darknet? | ITwiz

Ukryty internet? Co to jest darknet?

Darknet – lub Deepweb – to sieć ukryta dla popularnych wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo.

Istotą funkcjonowania Darknetu jest fakt, że poszczególne jego elementy są ukryte, czyli niemożliwe do wyszukiwania oraz niedostępne z poziomu tradycyjnych wyszukiwarek oraz powszechnych przeglądarek internetowych. Witryny w „ukrytym internecie” – anonimowe strony internetowe, sklepy, fora, portale – mają rozszerzenie w domenie .onion. Zapewnia to oglądającym potencjalnie większą anonimowość. Jednocześnie, przeglądarki umożliwiające odwiedzanie stron w Darknet nie działają tak, jak znane wszystkim Chrome, Internet Explorer czy Safari. Wyszukiwanie ich jest możliwe tylko wśród tych adresów, które zostały ręcznie dodane przez autora wyszukiwarki. Działa to podobnie jak przekazywanie sobie adresów stron www między użytkownikami internetu w latach 90. Jednocześnie, ważną cechą Darknetu jest pełna anonimowość, zarówno twórców poszczególnych stron, jak i użytkowników ukrytej sieci. W tym celu, w ramach sieci Darknet powszechnie wykorzystywane są m.in. mechanizmy szyfrujące i serwery proxy wykorzystujące, przykładowo sieć TOR.