Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Brodnicy

ul. Kolejowa 62 87-300 Brodnica

Tel 056 49 346-56

 

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy

ogłasza rekrutację na wolne miejsca do klasy I

w roku szkolnym 2024/2025

rocznika 2017

Wnioski należy składać do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2

z Oddziałami Integracyjnymi w Brodnicy

w terminie od 06.05.2024 do 10.05.2024r.

wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły (http://www.bip.sp2.brodnica.edu.pl/)

"Brodnica Beehouses - oaza dla małych zapylaczy" to projekt społeczny, który tworzą uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Celem projektu jest propagowanie ochrony owadów zapylających.
 
  Dnia 15.03 gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów CKZiU, którzy poprowadzili specjalne zajęcia podczas, których dzieci dowiedziały się, jak istotne są zapylacze dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Pszczoły, trzmiele, motyle są niezastąpione w przyrodzie. Dzięki nim zdecydowana większość roślin może wytworzyć nasiona służące do rozmnażania. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z życiem pszczelego roju, oglądały plastry wytwarzane przez pszczoły oraz projekt nowoczesnego ula zaopatrzonego w różnorodne czujniki, ułatwiające pracę pszczelarzom. Dzieci nauczyły się budować domki dla zapylaczy, które można rozwiesić w przydomowych ogródkach.
Dziękujemy serdecznie uczniom CKZiU i ich opiekunom za te niesamowite zajęcia oraz za przepiękny domek dla owadów, który otrzymaliśmy w prezencie! 

Dzięki Wam nasza szkoła staje się jeszcze bardziej ekologiczna i przyjazna dla wszystkich stworzeń! 

 

Rekrutacja do Przedszkola nr 8 na rok 2024/2025

 

W dniach od 04.03. do 29.03. należy złożyć wniosek o przyjęcie do Przedszkola nr 8.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wypełnione wnioski proszę dostarczać bezpośrednio do Wicedyrektora przedszkola – ul. Zielona 3.

 

Wzór wniosku oraz harmonogram rekrutacji dostępne:

https://www.portal.brodnica.pl/strona-1148-wzory_wnioskow_i_wzor_zgloszenia.html

lub na stronie Urzędu Miasta Brodnicy w zakładce:

Oświata: Rekrutacja do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/2025.

 

 

      Dnia 13 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Igrzyskach Wiedzy w III LO w Brodnicy. Jest to Regionalny Konkurs Międzyprzedmiotowy. W tym roku temat przewodni to: „Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.” 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. W imprezie brało udział 13 szkół. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli pierwsze miejsce. Zawodnicy popisywali się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno- przyrodniczych, ale także zdolnościami plastycznymi. W skład zwycięskiej reprezentacji weszli uczniowie: Mikołaj Głodowski, Marta Piątkowska, Igor Przysiecki, Tomasz Roszkowski,  Zuzanna Szczepańska. Dzielnie wspierali ich i kibicowali koledzy i koleżanki z klasy 8a. Dziękujemy III LO Brodnica za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.