Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live [1], czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl. Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

 

Jak co roku,  w okresie przedświątecznym, odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna dla bezdomnych piesków ze Schroniska „Reksio” w Brodnicy.

 

Tym razem zbieraliśmy karmę dla psich seniorów, którzy z uwagi na podeszły wiek i choroby, z którymi zmagają się na co dzień ,  potrzebują specjalnej, bogatej w witaminy i suplementy, diety. Jak zawsze uczniowie z naszej szkoły, zmobilizowani przez wychowawców oraz rodziców, pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Pomimo tego, że specjalna karma nie jest tania i można ją  kupić tylko u lekarzy weterynarii, w sklepie zoologicznym lub zamówić przez Internet, to nie stanowiło to problemu i wszyscy stanęli na wysokości zadania. Warto tu podkreślić, że uwagę organizatorów zwróciła  jedna z paczek, przygotowanych przez uczennicę Nadię Blank z kl. 3b, w której była: karma sucha, karma mokra w puszce i saszetkach, kiełbaska dla piesków, makaron i nawet zabawki. Coś pięknego!

Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? W dodatku na czternaście godzin? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak... To wydarzyło się naprawdę…

1 grudnia w brodnickiej „Dwójce” uczniowie klas piątych i siódmych mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w pokazach z wykorzystaniem ciekłego azotu, które przeprowadził pasjonat Pan Marcin Brążkiewicz.

Azot jest gazem, z którego w 78% składa się powietrze. Temperatura wrzenia czystego azotu wynosi minus 196ºC. Taki skroplony gaz musi być przechowywany w specjalnych naczyniach termostatycznych.

Granty PPGR”, czyli 80 000 000 zł na sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków  byłych pracowników PGR - Centrum Projektów Polska Cyfrowa - Portal Gov.pl

Osoby zainteresowane otrzymaniem laptopów z programu ministerialnego Grant PGR, prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

https://www.portal.brodnica.pl/aktualnosc-4003-granty_ppgr_uzupelnienia.html

<