Dnia 13 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Igrzyskach Wiedzy w III LO w Brodnicy. Jest to Regionalny Konkurs Międzyprzedmiotowy. W tym roku temat przewodni to: „Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.” 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. W imprezie brało udział 13 szkół. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli pierwsze miejsce. Zawodnicy popisywali się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno- przyrodniczych, ale także zdolnościami plastycznymi. W skład zwycięskiej reprezentacji weszli uczniowie: Mikołaj Głodowski, Marta Piątkowska, Igor Przysiecki, Tomasz Roszkowski,  Zuzanna Szczepańska. Dzielnie wspierali ich i kibicowali koledzy i koleżanki z klasy 8a. Dziękujemy III LO Brodnica za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.

Rekrutacja do Przedszkola nr 8 na rok 2024/2025

W dniach od 04.03. do 29.03. należy złożyć wniosek o przyjęcie do Przedszkola nr 8.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wypełnione wnioski proszę dostarczać bezpośrednio do Wicedyrektora przedszkola – ul. Zielona 3.

Wzór wniosku oraz harmonogram rekrutacji dostępne:

lub na stronie Urzędu Miasta Brodnicy w zakładce:

Oświata: Rekrutacja do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/2025.

III  Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Regionalnej

w naszej szkole

W  październiku 2023 r. w naszej szkole odbył się III  Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Regionalnej. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Tegoroczna edycja poświęcona była A. Karwatowej  i W. Brzeskiej. Pisarki te związane były z ZIEMIĄ BRODNICKĄ. Ich  twórczość jest bardzo ważna dla polskiej kultury. Swą obecnością zaszczyciła nas p K. Warachowska – emerytowana wykładowczyni UMK w Toruniu, wybitna znawczyni  literatury, która w sposób bardzo interesujący opowiedziała o życiu i twórczości wspomnianych pisarek. W komisji konkursowej zasiadły:  p. A. Giemza-Bartnicka, p. K. Warachowska  i p. E. Bieżuńska. Warto dodać, że konkurs ten odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Telefony zaufania można znaleźć tutaj.