Zbiórki 28 Drużyny Harcerskiej zawsze są ciekawe i niejednokrotnie harcerze starają się zrobić coś dobrego. Tym razem na ostniej zbióre przed dniem Wszystkich Świętych wybrali się na brodnicki cmentarz. Tam odnaleźli kilka starych i zaniedbanych grobów. Bardzo sprawnie, wszyscy razem wysprzątali wokół tych grobów. Zapalono też znicze przyniesione przez harcerzy i zuchów. Na koniec była nietypowa niespodzianka, jaką było wejści do podziemnych krypt znajdujących się pod kościołem klasztorny. Wszyscy wykazali się odwagą i nie bali się wizyty na podziemnym cmentarzu.

 

Zbiórki 28 Drużyny Harcerskiej zawsze są ciekawe. Na zbiórkę 18.11. harcerze i zuchy gościli panów z Stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno – Poszukiwawcza. Panowie mieli niemałą niespodziankę dla całej drużyny. Wszyscy stali się poszukiwaczami skarbów. Za pomocą wykrywaczy metalu przeszukiwali pobliskie pole. Wszystkim udało się coś znaleźć gdyż panowie "podrzucili" monety z czasów PRL-u. Ale znaleźli też wiele metalowych śmieci. Frajda była przeogromna i nikt nie chciał wracać do domu.

Czy czytanie lektur może stać się przyjemnością dla naszych uczniów? Okazuje się, że tak. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu na lekcje języka polskiego rzeczywistości rozszerzonej. Co to jest rzeczywistość rozszerzona? Jest to system, który łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo -wirtualnym. Rzeczywistość rozszerzona jest interaktywna w czasie rzeczywistym i umożliwia swobodę ruchów w trzech wymiarach. W Stanach Zjednoczonych wykładowcy przywiązują coraz większą uwagę, aby łączyć wiedzę z technologią AR. Rzeczywistość rozszerzona jest już obecna w różnych dziedzinach życia: w medycynie- obrazowanie medyczne, motoryzacji, marketingu i w muzeach. Ta nowa technologia zaczyna małymi krokami wkraczać także do polskich szkół.

 

W sobotnie przedpołudnie (26.10) na zaproszenie UKS GOL Brodnica do naszego miasta przyjechał trener kadry młodzieżowej Polski w brydżu sportowym Pan Marcin Kuflowski wraz z synem Kacprem – mistrzem świata w rozgrywkach brydżowych.  Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy. Uczestniczyli w nim młodzi brydżyści oraz ich rodzice.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministra Edukacji Narodowej w celu podniesienia kompetencji nauczycieli oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów. Partnerem wspierającym program jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.