I. Celem konkursu jest wyłonienie najatrakcyjniejszego projektu zagospodarowania  przestrzeni wokół szkolnej (trawników przyszkolnych).

II. Konkurs skierowany jest do wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Brodnicy, którzy chcą samodzielnie zaprojektować przestrzeń wokół szkoły.

III. Konkurs realizowany jest w formie projektu na zagospodarowanie obszaru dwóch trawników pod kątem zieleni oraz małej architektury.

IV.  Termin oddawania prac mija 14.02.2020r., prace należy oddawać do organizatorów konkursu „Zieleń wokół szkoły”.

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

 

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy za pomocą dziennika elektronicznego z poziomu rodzica, w module uczeń prześlesz zdjęcie zgodne z wymaganiami zdjęcia legitymacyjnego i za pomocą modułu wiadomości prześlesz zamówienie wystawienia mLegitymacji na sekretariat, podając w temacie mLegitymacja, a w treści imię i nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza uczeń. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego we wiadomości zwrotnej w dzienniku elektronicznym w ciągu 7 dni roboczych od przesłania zmówienia i zdjęcia.

Harcerze z 28 Drużyny Harcerskiej w dniach 12-15.12 wzięli udział w Wyprawie po Betlejemskie Światło Pokoju. Hasłem tegorocznej wyprawy było "Światło, które daje moc".  Wyjazd odbywał się o 1 w nocy. Rano harcerze zwiedzali Kopalnię Guido w Zabrzu.

9 grudnia  rodzice i uczniowie klasy VI a spotkali się po lekcjach, by wspólnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały wystawione na kiermaszu świątecznym.

W dniach 22-24.11.2019 harcerze z 28 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w ogólnopolskim Rajdzie Duch, w którym brało udział prawie 300 osób z całej Polski. W czasie rajdu harcerze przeszli trasę nocną i dzienną wykonując różne zadania. Obie trasy były po Brodnicy.