Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2018/2019.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne ZSP2 w Brodnicy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 19.06.2019r. (środa)

klasy I - III godz. 8.00

klasy IV - VII godz. 8.30

klasy VIII godz. 10.00

W naszej szkole w dniach od 27.05.2019 do 30.05.2019 odbył się po raz drugi „Dzień Zwierzaka”. Organizatorami tego wydarzenia byli Zuzanna Blank, Eryk Ciarkowski oraz Pani Lucyna Krajnik. W organizację imprezy zaangażowali się także uczniowie klasy 7A wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Teodorską. Pierwszego dnia zostały przeprowadzone zajęcia z królikiem – pupilem jednej z uczennic.

W dniu 12.06.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy odbył się wielopokoleniowy turniej brydża sportowego. Na zaproszenie dzieci z UKS GOL Brodnica uczących się gry w brydża i opiekuna pani Elżbiety Kupczyk do szkoły przybyli dorośli, którzy startują w rozgrywkach III ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. Reprezentujący Omegę i UKS GOL Brodnica.

Brodnicka Dwójka była głównym organizatorem (obok Nadleśnictw Brodnica, Iława, Jamy oraz Porozumienia Kół Łowieckich „Kult św. Huberta” w Brodnicy) XII edycji powiatowego konkursu wiedzy o leśnictwie i łowiectwie pt. „Las bez tajemnic”.