W dniu 2 października 2020 roku odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji.

 

 

Celem przedsięwzięcia było przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Szkoła zrobiła się bardziej kolorowa za sprawą plakatów przez uczniów.

 

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie. Zaopatrzeni w losy tworzyli oni Patrole Egzaminacyjne,  przepytywali dorosłych. Egzaminu nie uniknęła nawet pani dyrektor Anna Berent (możemy zdradzić, że egzamin zdała rewelacyjnie J). Dzieci były bardzo zmotywowane pełnieniem funkcji egzaminatora. Taka zamiana ról okazała się bardziej stresująca dla dorosłych.

 

Podczas długich przerw na boisku szkolnym odbyły się egzaminy z tabliczki z wykorzystaniem aplikacji quizizz.  Były emocje, radość i zabawa.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

 

Nauczyciele matematyki