W piątek, 18 września br., w ramach inauguracji obchodzonych przez naszą szkołę ogólnopolskich obchodów "Święta Drzewa", włączyliśmy się w akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP pod nazwą „ #sadziMY”.

Mała sadzonka, która trafia do naszych rąk, to początek wielkiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem życia wielu organizmów, a w przyszłości powstałe z niego drewno może stworzyć komuś dom.
Lasy zajmują już trzecią część obszaru Polski. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew, ale wszyscy możemy iść w ich ślady i zrobić coś ważnego dla naszego otoczenia.

Otrzymaliśmy drzewka od leśników z Nadleśnictwa Brodnica, które rozdawaliśmy przed szkołą podczas długiej przerwy. Zainteresowanie było ogromne, ale niestety sadzonek nie wystarczyło dla wszystkich.

Jesteśmy przekonani, że posadzone przez dzieci drzewka otoczone właściwą opieką, na pewno odwdzięczą się nam stukrotnie.