W dniu 12.06.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy odbył się wielopokoleniowy turniej brydża sportowego. Na zaproszenie dzieci z UKS GOL Brodnica uczących się gry w brydża i opiekuna pani Elżbiety Kupczyk do szkoły przybyli dorośli, którzy startują w rozgrywkach III ligi Polskiego Związku Brydża Sportowego. Reprezentujący Omegę i UKS GOL Brodnica.

            Doświadczeni brydżyści tworzyli parę z młodymi adeptami sztuki brydżowej. W czasie turnieju przekazywali uwagi i wskazówki dzieciom, które z zainteresowaniem słuchały i próbowały zastosować cenne uwagi w czasie licytacji i rozgrywki.

            Organizatorzy dziękują szczególnie panu Kazimierzowi Namysłowi – prezesowi Klubu Brydżowego Omega za współpracę i pomoc w czasie cotygodniowych zajęć z młodymi brydżystami. Podziękowania również dla pana Andrzeja Milewskiego, który dla najlepszych ufundował słoiczki miodu z własnej pasieki.

            W tym spotkaniu wyniki były mniej ważne, ale z kronikarskiego obowiązku podajemy kolejność:

I miejsce

Oliwia Malinowska kl. IIID – Julia Antczak kl. VE

II miejsce

Michał Kupczyk – kl. VA – Paweł Pietrzykowski VA

III miejsce

Martyna Dorszewska kl. VA – Hubert Szyszka VB

 

W turnieju wzięło udział 14 par (21 uczniów i 7 dorosłych). Sędzią zawodów był dyrektor szkoły Bogumił Kupczyk