W naszej szkole w dniach od 27.05.2019 do 30.05.2019 odbył się po raz drugi „Dzień Zwierzaka”. Organizatorami tego wydarzenia byli Zuzanna Blank, Eryk Ciarkowski oraz Pani Lucyna Krajnik. W organizację imprezy zaangażowali się także uczniowie klasy 7A wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Teodorską. Pierwszego dnia zostały przeprowadzone zajęcia z królikiem – pupilem jednej z uczennic.

Lekcje dla przedszkolaków i uczniów klas I-III prowadziły Zuzanna Blank i Maja Kołakowska. Opowiadały one o opiece nad zwierzakiem. Dzieciom bardzo spodobał się czworonożny przyjaciel i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Drugiego dnia naszą szkołę odwiedził pies rasy alaskan malamute: Bonito. Pan Andrzej Ciarkowski bardzo ciekawie opowiedział uczniom klas IV-VII, jak opiekować się psem oraz jak przygotować psa, aby uczestniczyć w wystawie. Każdy miał możliwość pogłaskać
i przytulić Bonito. Natomiast trzeciego i czwartego dnia w głównym holu szkoły każdy mógł rozwiązać krzyżówki dotyczące zwierzaków. Jednak, aby wziąć udział, trzeba było wrzucić do skarbonki symbolicznego grosika lub podarować karmę, makaron i inne akcesoria na potrzebę schroniska ,,Reksio’’ w Brodnicy. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczniów. Łącznie w czasie akcji „Dzień Zwierzaka” uzbieraliśmy ponad 100 złotych i pełne kartony jedzenia i artykułów dla psiaków

 

Opracowała: Aleksandra Straszewska kl. VIIA