W czwartek 11 maja 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z twórczością Wisławy Szymborskiej pt.: „ Z Wisią w kawiarence” przygotowane przez Szkolne Koło Filmowo – Teatralne „Suflerek”. Zorganizowany wieczorek był wspaniałą okazją do zapoznania się z utworami naszej wielkiej polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, poszerzenia wiedzy na jej temat oraz spędzenia czasu w miłym towarzystwie przy filiżance kawy lub herbaty.

Spotkanie stanowiło podsumowanie działań związanych z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Mistrzyni Szymborska”, w który zaangażowała się nasza szkoła. W ramach tego projektu uczniowie podjęli wiele inicjatyw upamiętniających osiągnięcia wybitnej noblistki, m. in.: tworzyli wyklejanki, kolaże, lapbooki, lepieje i ilustracje do wybranych wierszy poetki; pisali listy oraz utwory poetyckie; recytowali wiersze w ramach szkolnego konkursu; tłumaczyli utwory na język angielski; rysowali portrety noblistki; poznawali ciekawostki dotyczące Wisławy Szymborskiej oraz prezentowali muzyczne interpretacje jej utworów.

Bardzo dziękujemy za obecność Pani Justynie Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy; Pani Ewie Hekert i Pani Annie Berent oraz wszystkim z Państwa, którzy byli tego dnia z nami. Słowa uznania kierujemy do naszych niezwykle utalentowanych recytatorów, wokalistów i muzyków. Jesteście wspaniali, wielkie dla Was!

Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom grono miłośników twórczości Wisławy Szymborskiej nieco się poszerzyło…