Kocham Cię, Polsko! TVP

21 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się druga edycja turnieju  „Kocham Cię Polsko!” w ramach zbliżających się narodowych świąt- Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi oraz 1057 rocznicy Chrztu Polski. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki: p. Marzanna Kłosowska, p. Lucyna Krajnik, p. Aleksandra Neumann i p. Agnieszka Stankowska. W turniej zaangażowana była cała społeczność uczniowska. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zabawnych konkurencjach z wiedzy o Polsce. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas I– VIII. Zadania były zróżnicowane i dostosowane     do możliwości uczniów. Celem turnieju było pogłębienie wiadomości o Polsce, przybliżenie aspektów historycznych, geograficznych, przyrodniczych i kulturowych Polski, kształtowanie poczucia jedności narodowej i szacunku do symboli narodowych, a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości poszerzania wiedzy o naszym kraju poprzez aktywną zabawę oraz integrację środowiska szkolnego.

Turniej „Kocham Cię, Polsko” składał się z następujących konkurencji:

1. Powtórka z hymnu – hymn z lukami

2. Kto kim jest ? – Znani Polacy

3. „Urodziny” -  quiz z pytaniami o Polsce

4. Zagadki –Jaką  postacią z legendy jestem?

5. Polska moją Ojczyzną- dyktando biegane.

6. Puzzle – Jaka to postać historyczna?

7. Jakie to drzewo? - rozpoznawanie gałązek

8. Sudoku – symbole narodowe

9. Kodowanie- godło Polski

10. Kuchnia polska – Jaka to potrawa?

11. Jakie to wydarzenie historyczne? – scenka teatralna w wykonaniu

uczniów z kl. VI b przedstawiająca chrzest Polski

12. Podział administracyjny Polski

Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się bardzo dobrą wiedzą o Polsce i w nagrodę otrzymali cukierki. Dziękujemy uczniom , nauczycielom za wspólną zabawę, zaangażowanie i miło spędzony czas, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marzanna Kłosowska