Znalezione obrazy dla zapytania: dzień ochrony danych osobowych

W naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Brodnicy w ramach realizowanego ogólnopolskiego programu edukacyjnego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych „ Twoje dane- Twoja sprawa” obchodzono Dzień Ochrony Danych Osobowych. Dzień 28 stycznia ustanowiony jest przez Komitet Ministrów Rady Europy dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela.

Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Uznając konieczność pogodzenia podstawowych wartości, takich jak poszanowanie prawa do prywatności i swobody przepływu informacji między ludźmi, Dzień Ochrony Danych Osobowych ma zwrócić uwagę obywateli na kwestie związane z ochroną danych i przyczynić się do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie.

W końcu stycznia i na początku lutego w naszym zespole szkolno- przedszkolnym podjęto działania w tym zakresie w środowisku szkolnym. Jednym z nich był konkursy o ochronie danych osobowych. Głównym celem konkursów było uwrażliwienie na ochronę danych, poszerzenie wiedzy o RODO, przysługujących prawach, obowiązkach i dobrych praktykach. W konkursach wzięły udział dzieci z przedszkola i uczniowie klas 1-8.

 

Wyniki konkursu plastycznego "Jestem bezpieczny" dzieci z przedszkola

Grupa 3- latki:

1 miejsce: Kornel Rupiński

2 miejsce: Anna Pliszka

3. miejsce: Aleksandra Pilińska

 

Grupa 4 -latki

1 miejsce: Cezary Skowroński

2 miejsce: Szymon Matyja

3 miejsce: Maja Orzechowska

 

Grupa 5- latki

1 miejsce: Zuzanna Czerwonka

2 miejsce: Marcin Dynasiński

3 miejsce: Ksawery Musiał

Wyróżnienie: Zofia Michalska, Patrycja Pilińska

 

Grupa 6 -latki

1 miejsce: Przemysław Kamiński

2 miejsce: Nadia Zawadzka

3 miejsce: Oliver Piotrowski

Wyróżnienia: Marcelina Jakubowska, Jakub Gajtkowski, Zofia Dworznikowska, Nina Paluch

 

Wyniki konkursu plastycznego dla klas 1- 3 „Roduś”

1 miejsce: Aleksandra Szypczyńska

2 miejsce: Maja Wrzesińska

3 miejsce: Zuzanna Wawrowska

Wyróżnienia: Ula Cybulska, Wiktoria Gondek, Alicja Głodowska, Amelia Zielińska

 

 

Wyniki konkursu dla klas 4- 8 na maskotkę „Roduś”

1 miejsce: Hubert Piątek

2 miejsce: Oliwia Malinowska

3 miejsce: Miłosz Komorowski

Wyróżnienia:

Piotr Czerwonka, Jan Parzonka i Klara Werner

 

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursach.