Harcerze z 28 Drużyny Harcerskiej 8.11.2019r. wzięli udział w XI Manewrach Patriotycznych. Od godziny 18 do 24 pokonywali trasę i odwiedzali różne miejsca związane z znanymi osobami z Brodnicy oraz ich życiem.

Byli w Straży Pożarnej, muzeum na zamku i w Bramie Chełmińskiej, Pałacu Anny Wazówny, brodnickim Rynku, szkole zawodowej na ul. Mazurskiej, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Domu Harcerza, Caritasie a na koniec poszukiwali grobów sławnych brodniczan na cmentarzu. Poza poznawanie życiorysu wielu ciekawych osób, były to też bardzo smaczne manewry. W wielu miejscach poza wiedzą historyczną były poczęstunki: drożdżówkami, gorącą czekoladą, chlebem ze smalcem i ogórkami, zagrajem i co najbardziej nietypowe w listopadzie - kiełbaską z grilla. Za rok na pewno wybierzemy się na kolejne manewry, gdyż jest to bardzo ciekawa impreza.