W sobotnie przedpołudnie (26.10) na zaproszenie UKS GOL Brodnica do naszego miasta przyjechał trener kadry młodzieżowej Polski w brydżu sportowym Pan Marcin Kuflowski wraz z synem Kacprem – mistrzem świata w rozgrywkach brydżowych.  Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy. Uczestniczyli w nim młodzi brydżyści oraz ich rodzice.

            Pan Marcin Kuflowski przedstawił cele i korzyści gry w brydża, plany PZBS odnośnie trenowania grup młodzieżowych, pogratulował doskonałych wyników i medali, które osiągnęli zawodnicy SP2 w Brodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików w Starachowicach. Szkoła brodnicka została zakwalifikowana do programu  „Sport wszystkich dzieci”, w którym bierze udział 40 szkół z całej Polski.

            Następnie przeprowadził przykładowe zajęcia z młodymi brydżystami. Omówił zasady zachowania się (licytacji) po otwarciu licytacji przez przeciwnika. Przybliżył także tajniki tzw. kontry wywoławczej. Kolejnym punktem było rozwiązywanie przygotowanego przez gościa testu dla naszych zawodników.  Za najlepsze rozwiązanie testu dzieci otrzymały książki o tematyce brydżowej. Nasi młodzi brydżyści mieli również możliwość rozegrania kilka rozdań z mistrzem świata Kacprem Kuflowskim.

             Trener Marcin Kuflowski był mile zaskoczony atmosferą spotkania, pracą włożoną przez brodnickich nauczycieli brydża  oraz dużym zainteresowaniem rodziców.  Wyraził nadzieję, że planowane w czerwcu 2020 roku Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, które mają odbyć się w Brodnicy będą wielkim świętem tej wspaniałej dyscypliny sportowej.