Dnia 8 października uczniowie klasy 2 a  gościli ratownika medycznego. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć karetkę pogotowia i jej wyposażenie. Następnie wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.

Z wielką uwagą przyglądały się, jak ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym fantomie. Po demonstracji pod czujnym okiem ratownika wszystkie dzieci próbowały same udzielać pierwszej pomocy. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Dziękujemy! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

 

Krystyna Kaźmierczak