https://www.youtube.com/watch?v=wU4t8MqjQ3E

 

Dnia 19 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy uczniowie klasy  Vc pod kierunkiem pani Marzanny Kłosowskiej oraz  pani Elżbiety Kupczyk zorganizowali  „Scratch-day #SuperKoderów”.  Młodzi #SuperKoderzy wcielili się w rolę nauczycieli i zainteresowali dorosłych programowaniem.  Przygotowali  dla  rodziców, dziadków  specjalne zaproszenia. W I części spotkania uczniowie zaprezentowali reportaże, które zrobili w ramach projektu #SuperKoderzy „ Dziennikarze przyszłości”  w programie Scratch.

Dotyczyły one następujących tematów :

Dominik Suchański- wielki  brodniczanin

Warto pomagać

Jak obchodziliśmy Światowy Dzień Tolerancji w naszej szkole?

Podróż do Afryki śladami Stasia Tarkowskiego

Klasa 5c przygotowała te animacje pod kierunkiem nauczycieli informatyki - Marka Tułodzickiego i Elżbiety Kupczyk. Uczniowie pokazali, że kodowanie to fajna i rozwijająca zabawa. 

W II części spotkania  każde dziecko uczyło dorosłego podstaw Scratcha.  Programowania w Scratchu uczyli się rodzice, babcie, dziadkowie i starsi bracia uczniów.  Zadaniem dorosłych było stworzenie animacji. Poznali oni  zasadę sterowania „duszkiem” na scenie. Uczniowie przygotowali także dla bliskich poczęstunek. Hitem okazały się  SuperKoderowe babeczki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Szczególnie przypadło do gustu dorosłym, którzy stwierdzili, ze jest to wspaniale spędzony  czas z dziećmi. Dorośli doszli do wniosku, że programowanie nie jest proste, ale współpracując z młodymi można się więcej nauczyć i zrozumieć świat dzieci. Scratch stał się tym, co łączy pokolenia. Na zakończenie dyrektor szkoły -Bogumił Kupczyk wręczył uczestnikom spotkania dyplomy  za udział w akcji # Scratch –day SuperKoderów.