Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek -  Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.


Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

https://www.youtube.com/watch?v=Aipg-LtoyJQ
 
Dzień z ortografią – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radziłowie
Taki dzień, to okazja do świetnej zabawy, ale również pierwszy krok, by spróbować zaprzyjaźnić się z ORTOGRAFIĄ, z którą nie zawsze nam po drodze Ważne jest jednak, by pamiętać, że jest ona nieodłącznym elementem naszej ojczystej mowy. Dnia 11 czerwca uczniowie mieli możliwość nie tylko przypomnieć sobie zasady pisowni polskiej dzięki wyeksponowanym materiałom na plakatach i planszach ortograficznych, ale też mogli sprawdzić poziom znajomości tych zasad i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Na boisku szkolnym pojawiły się tzw. stanowiska ortograficzne. Można było skorzystać z przygotowanych materiałów i rozwiązać krzyżówkę, rebus czy łamigłówkę. Okazało się, że nie zabrakło uczniów zainteresowanych możliwością wykonania różnych zadań.