5 czerwca 2018r. w  Szkole Podstawowej w Janowie odbył się IV już  Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych „Bez krawata”. Tego dnia w całej Polsce obchodzony jest właśnie Dzień bez Krawata, dlatego też symbolem przeglądu od początku  jest  kolorowa muszka. Dzięki niej  uczestnicy i jurorzy już na starcie są wprawieni  w humor  i dobre samopoczucie.

W tym roku w  przeglądzie obejrzeliśmy 5 występów ze szkół podstawowych z powiatu brodnickiego, które zaprezentowały ciekawe i pełne komizmu przedstawienia kabaretowe. Najlepszy okazał  się występ naszych uczniów, którzy przedstawili  skecz „Pomysł na niedzielę bez handlu”. Wystąpiły uczennice klasy 5D- Agata Badziąg, Oliwia Kalińska, Paulina Wrońska i Marika Zalewska. Uczniów do konkursu przygotowała Anna Manelska.