W ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” dnia 09.06.2018r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbył się „Wieczór z Dynastią Wazów”. Uczniowie klas: 3c, 4a, 4d oraz 5a wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się do Pałacu Anny Wazówny , aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Spotkało ich tam wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników biblioteki. Zielarka opowiadała o zastosowaniu i dobroczynnych właściwościach ziół, które można było obejrzeć, dotknąć i powąchać. Zafascynowani rodzice wspominali czasy leczenia naparami z lipy, macierzanki czy piołunu. Dyrektor biblioteki przedstawił prezentacje multimedialne dotyczące zabytków z czasów Wazów oraz historię rodziny Anny Wazówny. Dzieci miały okazję układać puzzle, wziąć udział w zajęciach z liternictwa oraz współuczestniczyć w malowaniu komnaty królewny Anny. Wszyscy  mile spędzili wieczór w Pałacu Anny Wazówny.

Marlena Bogucka

Krystyna Kaźmierczak