22 stycznia uczniowie klas IV i V Brodnickiej Dwójki uczestniczyli w zajęciach w Astrobazie w Brodnicy.

Przewodnikami w „podróży” przez tajniki bliskiego i dalekiego Kosmosu byli Pani Agnieszka Sternicka i Pan Piotr Biegajski, którzy w ciekawy sposób wprowadzali młodych ludzi w tajniki astronomii. Zaprezentowali przepiękną galerię własnych zdjęć obiektów astronomicznych sfotografowanych przy użyciu sprzętu znajdującego się w Astrobazie, opatrzonych zajmującym komentarzem. Odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez dzieci a i dzieci także z zaangażowaniem odpowiadały na wiele stawianych im pytań.

Szczęście uśmiechnęło się tego wieczora do uczestników spotkania, gdyż zachmurzone przez cały dzień niebo pokazało się nagle w całej krasie. Możliwa więc była obserwacja Kosmosu przez teleskopy. Obiektem, na który skierowany został sprzęt, stał się nasz srebrny glob – Księżyc. Możliwość podglądania go z tak bliskiej odległości zrobiła niesamowite wrażenie. Reakcją na ten obraz były okrzyki zachwytu.

Zafascynowani Kosmosem już myślimy o kolejnej wizycie.

Dziękujemy prowadzącym za zajmującą lekcję astronomii.

Opiekunowie:

Elżbieta Kapusta, Ewelina Rozpierska, Beata Godlewska