Dnia 13 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Igrzyskach Wiedzy w III LO w Brodnicy. Jest to Regionalny Konkurs Międzyprzedmiotowy. W tym roku temat przewodni to: „Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.” 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. W imprezie brało udział 13 szkół. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli pierwsze miejsce. Zawodnicy popisywali się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno- przyrodniczych, ale także zdolnościami plastycznymi. W skład zwycięskiej reprezentacji weszli uczniowie: Mikołaj Głodowski, Marta Piątkowska, Igor Przysiecki, Tomasz Roszkowski,  Zuzanna Szczepańska. Dzielnie wspierali ich i kibicowali koledzy i koleżanki z klasy 8a. Dziękujemy III LO Brodnica za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę.