Dbam o siebie – spotkanie z kosmetologiem 

 

Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach z kosmetologiem. Celem spotkania było nabycie umiejętności właściwej pielęgnacji cery w okresie dojrzewania oraz poznanie technik makijażu, by w umiejętny sposób podkreślić atuty urody nie nadużywając kosmetyków. 

Panie Magda i Iwona z Salonu Urody Beaty Wątorowskiej przeprowadziły zajęcia, które rozpoczęły się prezentacją zawodu kosmetologa, jego specyfiką, co  było ważne dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane co do wyboru przyszłego zawodu. 

Przewodnim tematem spotkania była pielęgnacja cery oraz odpowiedni dobór kosmetyków do potrzeb młodej skóry. Młodzież dowiedziała się jak dbać o zdrowy wygląd, jakie kosmetyki stosować, by nie zaszkodzić swojej skórze. Kameralna atmosfera zachęciła uczestników do zadawania pytań i poszerzenia swojej wiedzy w zakresie zdrowia i kosmetologii. Kuferek z kosmetykami cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dla niejednej uczestniczki stał się inspiracją do wzbogacenia swojego zestawu. 

Najbardziej wyczekiwanym punktem były warsztaty upiększające, polegające na pokazaniu dziewczynom, jak można i należy wykonać makijaż, by podkreślić atuty swojej urody. Praktyczny pokaz udowodnił, że wcale nie ilość kosmetyków, ale ich umiejętne zastosowanie daje najlepsze efekty 

Dziękujemy Paniom Magdzie oraz Iwonie za poświęcony czas i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia