Celne oko – zajęcia na strzelnicy LOK 

 

Uczniowie klas 8 a i e uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy LOK w Brodnicy. Głównym ich celem było poznanie zasad zachowania na strzelnicy i trening strzelecki. 

Instruktorzy przedstawili zasady bezpieczeństwa obowiązujące na strzelnicy oraz zapoznali uczestników spotkania z budową i przeznaczeniem karabinka sportowego.  Młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda strzelnica i sprawdzić celność swojego oka strzelając do tarcz umieszczonych w odległości 10 metrów w postawie stojącej z karabinków pneumatycznych. Każdy najpierw oddał trzy strzały próbne, a następnie pięć właściwych.  

Najlepszym strzelcem okazał się Igor Rozwadowski z kl. 8e, który na 50 możliwych punktów wystrzelał ich 46, drugi był Maciej Michalski (45pkt.) i trzeci Bartek Hahn (44pkt.). Różnice w punktacji wielu kolejnych strzelców były bardzo niewielkie. Brawo MY! 

Wszyscy dobrze się bawili, a każde trafienie w czarne pole było powodem radości i dumy. Liczyła się rywalizacja i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Dla wielu był to pierwszy w życiu kontakt ze strzelectwem sportowym. 

Warto wspomnieć, że strzelectwo to nie tylko dobra zabawa, ponieważ podczas nauki strzelania, uczestnicy nabywają umiejętności koncentracji, panowania nad swoimi emocjami, wzmacniają charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczą się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania na strzelnicy. 

Najlepsi już myślą o udziale w zbliżających się zawodach majowych na strzelnicy kulowej.