W dniu 19.11.2021r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego prze Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego i Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

 

 Tegoroczna edycja była poświęcona twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w setną rocznicę urodzin poety, którego zasługi dla polskiej sztuki, kultury i niepodległości zostały podkreślone w ustawie Sejmu RP, który ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, oddając tym samym hołd tak wybitnemu poecie, jak również innym przedstawicielom pokolenia Kolumbów.

 

Zatem była to doskonała okazja, aby przypomnieć naszym uczniom, jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze i że warto je popularyzować. Uczniowie z naszej szkoły, zachęceni przez nauczycieli języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej, chętnie włączyli się do rywalizacji konkursowej w ramach akcji promującej czytelnictwo. Konkurs przebiegał                      w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Każdy uczeń przygotował recytację wybranego utworu, a klasy VII-VIII dodatkowo jeden fragment              z powieści Romana Bratnego „Kolumbowie. Rocznik 20”. Warto tu podkreślić, że dzieci                     z naszej szkoły zaprezentowały wysoki poziom interpretacji wierszy i prozy, za co należą się im oraz ich nauczycielom ogromne gratulacje.

 

 Oto wyniki konkursu:

 

Klasy I-III

 

I miejsce Urszula Cybulska kl. 2a opiekun pani Zofia Olszewska

 

II miejsce Amelia Siemiątkowska kl. 2a opiekun pani Zofia Olszewska

 

Klasy IV-VI

 

I miejsce Edyta Miszczuk kl. 6a opiekun pani Klaudia Domżalska

 

II miejsce Nina Owczarczyk kl. 5c opiekun pani Jolanta Teodorska

 

III miejsce Wiktoria Kucach kl. 5c opiekun pani Jolanta Teodorska

 

Klasy VII-VIII

 

III miejsce Magdalena Witkowska kl. 7c opiekun pani Klaudia Domżalska