13 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy. Część artystyczną przygotowali członkowie "Suflerka" oraz "Dwójeczek" pod czujnym okiem Pani Marleny Boguckiej oraz Pani Justyny Cybulskiej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Najważniejszą częścią akademii, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Ewę Hekert. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą dyplomy wręczone przez Panią Wicedyrektor Annę Berent. Od swoich wychowawczyń: Pani Magdaleny Śliwińskiej, Pani Justyny Wąsiewskiej oraz Pani Magdaleny Dzierżak – Paluch, uczniowie klas pierwszych otrzymali medale. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w szkole, wytrwałości, realizacji zamierzeń i spełnienia marzeń.