"Dzieci i młodzież wobec prawa" - profilaktyka i edukacja
Dnia 12 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z Prokuratorem Rejonowym Panią Aliną Szram. Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia Pani Prokurator uczniowie dowiedzieli się, jakimi sprawami z udziałem małoletnich najczęściej zajmuje się prokuratura, jakie niebezpieczeństwa grożą młodym osobom i na jakiego rodzaju sytuacje powinny one szczególnie uważać. Podczas zajęć była mowa o czynach karalnych, zagrożeniach w sieci, konsekwencjach nawiązywania kontaktów z nieznajomymi, często zdarzających się trudnych sytuacjach rodzinnych, występowania przemocy w rodzinach. Dzieci i młodzież, jako uczestnicy lub świadkowie przestępstw, mogą być przesłuchane przez sąd. Pani Prokurator przybliżyła uczniom, jak wygląda sytuacja przesłuchania małoletniego. Uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące prawa. Pani Prokurator zaapelowała do młodzieży, by o niepokojących zdarzeniach zawsze informować dorosłe osoby ze swojego otoczenia, do których mamy zaufanie. Dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele dziękują Pani Prokurator Alinie Szram za niezwykle ciekawą i bardzo ważną lekcję.