Laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2017 jest w naszej szkole

 

Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku konkurs został przeprowadzony dnia 16 marca. Konkurs co roku ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego przeznaczone jest 75 minut. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie mogą rozwijać pasję matematyczną i poszerzać horyzonty nauk ścisłych.

 

Znamy już wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017:

 

Laureatem ze 100% wynikiem został Jakub Zalewski z klasy IV c

 

 

Bardzo dobry wynik uzyskał Wiktor Garczyński z klasy II f

 

 

 

 

Wśród wielu uczniów z naszej szkoły zaszczytne wyróżnienie otrzymali:

 

 

 

Aleksander Ziemlewski

Aleksandra Fagasińska

Emilia Miąskowska

Martyna Płocharska

Oskar Lewandowski

Kacper Kaźmierczyk

Jakub Tomaszewski

Paweł Koniecka

Maciej Kryszpin

Szymon Wrzesiński

Konrad Karłowicz

 

 

 

 

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

 

 

 

Szkolny koordynator Aleksandra Neumann