Dzień Pustej Klasy

9 czerwca już po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole  Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowy dzień, w którym dzieci, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki na świeżym powietrzu. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić.

Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Taki dzień jest też okazją do jeszcze lepszej integracji zespołu klasowego, wspólnych rozmów, bliższego poznania się.

A oto jakie pomysły na spędzenie tego dnia mieli uczniowie i wychowawcy naszej szkoły.

Klasa Ia wybrała się do Fundacji "Pegaz" - Hipoterapia  przy ul. Półwiejskiej 25.  Dzieci obserwowały przygotowanie konia do jazdy konnej , prace pielęgnacyjne - czyszczenie sierści, kopyt,  zakładanie uprzęży. Następnie jeździły konno.  Ponadto urządziły piknik, grały w gry podwórkowe (piłkę, badmintona), skakały na trampolinie.

Uczniowie  klasy IIc byli  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, bawili się klockami, czytali książki.

Klasy II b, IIf  oraz VId spędziły ten dzień nad jez.Niskie Brodno. Dzieci m.in. grały w siatkówkę  i w piłkę nożną.

Dzieci z kl. III a i III d wyjechały  na wycieczkę do Przetwórni Owoców i Warzyw w Lubawie.  Zapoznały się z procesem produkcji dżemów i  innych przetworów. Degustowały gotowe produkty.

Klasa III b  zorganizowała gry i zabawy edukacyjne oraz  sportowe na boisku szkolnym.

Klasa IIIc udała się do Miejskiej i Powiatowej  Biblioteki Publicznej na spotkanie z p. Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem książek oraz programów dla dzieci.

IV a  odbyła zajęcia edukacyjne w CEE Brodnica w starym spichlerzu. Opracowywała trasę wędrówki w oparciu o plan miasta, potem na podstawie wyznaczonej drogi kodowała trasę dla Ozobot’ów.

Uczniowie kl.  IVb  odbyli  zajęcia surwiwalowe z p.B.Guentzlem w ramach projektu " Leśna Banda",  a następnie  pracowali w  grupach z Ozobot’ami.

Klasa  IVc wyjechała na  rajd rowerowy do Łaszewa.

Dzieci z  kl.V a wybrały się z wizytą do schroniska  „ Reksio” i przekazały karmę dla przebywających tam zwierząt. Następnie spotkały się z policjantem, który opowiedział o tresurze psów policyjnych.

Klasa Vc wzięła udział w turnieju siatkówki wodnej o nagrodę wychowawcy.

Klasa VI a zaczęła  ten dzień od nagrania filmu w klasie, a następnie udała się  na boisko szkolne, aby   grać w gry stolikowe (językowe, pamięciowe itp.)

Uczniowie kl. VI B  zwiedzali w Muzeum w Bramie Chełmińskiej  wystawę starej fotografii.

To był udany dzień! Oby takich dni było w szkole więcej.