„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – wieczorna lekcja języka polskiego

 

 

 

18 i 19 listopada uczniowie klas 7 c oraz 7 d uczestniczyli w wieczornej lekcji języka polskiego, podczas której mieli okazję zagłębić się w tekst dramatu Adama Mickiewicza pt.: „Dziady”.W mrocznym klimacie przy blasku świec… i monitorów odkrywali tajemnice obrzędu dziadów i wcielali się w role wszechobecnego Chóru. Uczniowie dzięki słuchowisku zrealizowanemu  przez Stowarzyszenie Evvival’arte na chwilę przenieśli się do świata wykreowanego przez naszego wieszcza narodowego. Dominowała atmosfera, której przewodnim mottem były słowa poety „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...". Okazuje się, że XIX- wieczny utwór choć tak odległy, to wciąż fascynuje, porusza i zaskakuje. Było mrocznie i tajemniczo, ale też refleksyjnie, czyli tak, jak w prawdziwym dramacie romantycznym być powinno.