Szanowni Państwo,

 

Departament Edukacji przygotowuje nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2020-2021 w ramach projektów pt. „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Humaniści na start!”. Przedsięwzięcia finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wysokość stypendium kształtuje się od 2.000,00 zł do 5.000,00 zł na rok. Celem jest promowanie uczniów zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i wysokie wyniki w nauce w poszczególnych dziedzinach.

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych projektach, w tym również dane kontaktowe oraz zasady przyznawania stypendiów zostały zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych projektów:

 

a)     „Prymus Pomorza i Kujaw” https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl

 

b)     „Humaniści na start!” https://humanisci.kujawsko-pomorskie.pl

 

Uczestnictwo w projektach stypendialnych jest dużym wyróżnieniem dla szkoły oraz całej społeczności lokalnej. Stanowi mobilizację dla innych uczniów, szczególnie w czasie pandemii, podczas której uczniowie zostali zobowiązani do samodzielnej nauki oraz realizacji dodatkowych zainteresowań edukacyjnych. Dzieci i młodzież samodzielnie podejmują wyzwania edukacyjne, a możliwość otrzymania stypendium stanowi dla nich dodatkową zachętę i dużą satysfakcję. Inspirując i promując młodych stypendystów, zwiększają Państwo ich szanse i aspiracje konieczne przy wyborze drogi życiowej i ścieżki edukacyjnej.  

 

W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie się przedsięwzięciem na wrześniowym naborze stypendystów na rok szkolny 2020/2021 wśród lokalnej społeczności szkolnej.   

 

W razie jakichkolwiek pytań, informacje udzielane są pod numerami telefonów 668 506 961, 883 353 678, 571 293 087 lub 883 359 314 oraz na stronie Departamentu Edukacji https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl i platformie edukacyjnej www.edupolis.pl

 

Z poważaniem

 

Kamila Łajczak

 

 p.o. kierownik Biura Realizacji Projektów Edukacyjnych

 

Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych
Departament Edukacji
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
ul. Św. Jana 1/3, 87-100 Toruń

 

Adres do korespondencji:

 

Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń

 

Tel. +48 883 359 314

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.