W czwartek  5 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły dzieci z klas 4c i 4f.

                Najpierw uczniowie odwiedzili Muzeum Świat Iluzji, gdzie mogli podziwiać Zakręcony Vortex, który chwiał zmysłem równowagi, pokój luster zmieniający definicję nieskończoności, hologramy tworzące obrazy 3D, pokój Amesa, który pozwalał zostać „wielkoludem” .

                Następnie podopieczni Pani Karmeny Domin-Maszkiewicz i Pani Magdaleny Zakrzewskiej zwiedzali  stolicę z przewodnikiem.

Kolejnym punktem na mapie wycieczki było Muzeum Narodowe, którego kolekcje obejmują dzieje sztuki  od starożytnego Egiptu do współczesności. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania budynku z przewodnikiem, który przeanalizował z nimi treść i formę wybranych dzieł sztuki. Omówił ich temat, kolorystykę, materiał, fakturę i kompozycję. Ponadto uczył, jak formułować sądy wartościujące, bo sztuka ma wzbudzać emocje, wywoływać dyskusje i prowokować oceny.

Wycieczka zakończyła się wizytą na Stadionie Narodowym, gdzie każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę obiektu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.