Kocham Cię, Polsko!” w Dwójce.

9 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się turniej „Kocham Cię, Polsko!” zorganizowany w oparciu o znany program telewizyjny pod tym samym tytułem. Chcieliśmy, aby święta 1 maja i 3 maja były obchodzone w naszej szkole w mniej tradycyjny sposób.

W ten sposób, pamiętając o ważnych dla każdego Polaka datach, mieliśmy okazję do wspaniałej zabawy. Przy okazji w ramach rywalizacji klas sprawdziliśmy naszą wiedzę o Polsce. Ubrani w biało - czerwone stroje stawiliśmy się na hali sportowej. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania z różnych dziedzin naszego życia, dopasowywali nazwiska znanych Polaków do ich profesji, układali wyrazy z podanych liter, musieli wykazać się znajomością polskich piosenek i przysłów, jak również bohaterów bajek i legend. Należało także znać sąsiadów naszego kraju oraz rozpoznać drzewa polskich lasów. Turniej zorganizowany był w trzech kategoriach wiekowych. Konkurencje oceniało jury w składzie: p. Elżbieta Niedźwiecka, p. Mariola Seliwiorstow i p. Marek Tułodziecki. Przy wielkim zaangażowaniu uczestników i dopingu nauczycieli wyłoniono zwycięzców.

W kategorii klas I – II zwyciężyli:

 

klasa I a – 1 miejsce,

 

klasa II c – 2 miejsce,

 

klasa II f – 3 miejsce.

 

W kategorii klas III – IV wyniki kształtowały się następująco:

 

klasa IV c– 1 miejsce,

 

klasa III d – 2 miejsce,

 

klasa III e – 3 miejsce.

 

W kategorii klas V – IV zwycięzcami zostali:

 

klasa V c – 1 miejsce,

 

klasa VI c – 2 miejsce,

 

klasa VI d – 3 miejsce.

 

Słodkie nagrody dla wszystkich uczestników turnieju ufundowała Rada Rodziców.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zabawę!

 

 Organizatorzy turnieju:

 Marzanna Kłosowska

 Krystyna Kaźmierczak

 Lucyna Krajnik