Dnia 2 października 2018 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych ,,Równanie życia”. Warsztaty prowadził psycholog Pan Andrzej Piasecki. Uczniowie zbudowali wspaniałe miasta z klocków, po czym obserwowali, jak wybrani uczniowie przechadzali się wśród budowli w specjalnych goglach, które zniekształcały odbierane wrażenia wzrokowe.

Uczniowie mogli doświadczyć, jak zmienia się postrzeganie rzeczywistości po zażyciu alkoholu i narkotyków. Wszyscy zobaczyli, jak łatwo ich misternie i z wysiłkiem wznoszone budowle mogą runąć za sprawą alkoholu, dopalaczy, narkotyków. Warsztaty były interesującą, angażującą emocjonalnie lekcją.  Radość z budowania i odniesionego sukcesu w jednej chwili zamieniła się w smutne poczucie utraty. Dziękujemy Panu Andrzejowi za pomoc w rozwiązywaniu ,,równania życia”.