W czwartkowe przedpołudnie 19 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brodnicy gościliśmy aktorkę  Joannę Ziętarską, która w wieku 7 lat zagrała w filmie „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Pani Joanna wcieliła się w postać „małej ciotki”, czyli musiała grać jednocześnie dziecko i osobę dorosłą. Długo szukano dziewczynki do tej roli, ponieważ musiała ona odznaczać się podobieństwem do Hanny Śleszyńskiej (ciotki Maryli), ale także nie mogła mieć lęku wysokości.

Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, którym nie było końca. Pani Ziętarska opowiadała o swoim życiu prywatnym, castingu i relacjach z innymi aktorami. Zaprezentowała film ukazujący to, jak przebiegała praca na planie  superprodukcji oraz strój, w którym grała.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów, po które ustawili się młodzi kinomani.

Organizatorki:

Elżbieta Kapusta