Z okazji Europejskiego Dnia Języków, którego obchody ustanowione są na dzień                     26 września, w klasach od I do VIII, podczas lekcji języka angielskiego zostały przeprowadzone zajęcia „Love, Laugh,  Learn Languages”.

Celem tych lekcji było:

- popularyzacja języka angielskiego  i motywowanie do jego nauki,

- rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim,

- uświadomienie uczniom dlaczego warto uczyć się języków obcych,

- wskazanie uczniom ciekawych sposobów samodzielnej  nauki języka.

 

   Lekcje zaczęły się od dyskusji na temat „Dlaczego warto uczyć się języków i w jaki sposób można samodzielnie uczyć się ich poza szkołą?” Uczniowie klas V-VII przygotowali się wcześniej do dyskusji na ten temat- wykonali w grupach plakaty, które zaprezentowali podczas lekcji a uczniowie klas VII wykonali również prezentacje multimedialne na ten temat. Uczniowie słuchali piosenek, oglądali kreskówki lub filmy w języku angielskim a następnie wykonywali do nich zadania.

Dzieci mogły obejrzeć prezentacje multimedialne i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz o krajach europejskich, w którym uczniowie  sprawdzili swoje wiadomości na temat języków, kultury, obyczajów, historii czy geografii innych krajów oraz na temat języka migowego.

   W klasach I-III lekcje odbyły się w formie zabawy- uczniowie grali w interaktywne gry leksykalne, rozwiązywali krzyżówki a także oglądali bajki w języku angielskim.