Dnia 6 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez zespół teatralny „Suflerek” oraz zespół wokalno – taneczny „Niedźwiadki”.

Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

       Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.