https://3.bp.blogspot.com/-GBlyjz9_BOk/XHwWDMXzvXI/AAAAAAAAAsg/6eMDD5vERUI4Wj7prU2mpGvEr1WD9Mh8QCLcBGAs/s320/WL_czytelnikow_logo.png

Od listopada 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”. W I etapie – szkolnym zadaniem dzieci było wypożyczenie wybranych przez siebie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie przygotowanych testów. Uczniowie wytrwale rozwiązywali je w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane.

Aby zaliczyć test i uzyskać jedną z co najmniej sześciu sprawności, należało uzyskać minimum 80 punktów. Etap pierwszy trwał do 25 stycznia. Po feriach, 30 stycznia 2019 roku przeprowadziliśmy test kwalifikacyjny do etapu powiatowego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Do testu przystąpiło 6 uczniów z klas I – IV oraz 3 uczniów z klas V – VIII. Etap powiatowy odbył się 28 lutego w CKZIU przy ul. Karbowskiej 29. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

Wiktoria Kucach kl. 2 d,

Zofia Czyżewska kl. 4 f

Wiktor Garczyński z kl. 4 f

oraz

Weronika Iwańska kl. 5 d

Agata Mróz kl. 5 d

Oliwia Macikowska kl. 5 d 
       Drużyna klas I - IV zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca w Bydgoszczy.
 

Gratulujemy naszym najlepszym czytelnikom.