Do Tygodnia Kodowania przystąpiliśmy po raz pierwszy, ale ta inicjatywa ogromnie przypadła do gustu naszym uczniom. W kodowanie zaangażowali się uczniowie klas III, V, VI, a nawet nauczyciele. Podczas tego tygodnia zrealizowaliśmy trzy zadania:

1.       Realizacja projektu edukacyjnego #SuperKoderzy w klasie V.

2.       Kodowanie na dywanie w klasach III.

3.       Dla nauczycieli lekcja pokazowa w klasie VI  z wykorzystaniem ozobotów.

Kodowaliśmy na lekcjach informatyki i języka polskiego. Ponieważ są to nasze początki, więc kodowaliśmy bez użycia  komputera. W przyszłości mamy zamiar zrobić krok dalej.Tydzień Kodowania minął, ale nie był to czas stracony dla naszych uczniów. Code Week okazał się wspaniałym doświadczeniem dla nich, bowiem mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek i pisaniu dyktanda graficznego, tworzeniu na macie edukacyjnej Superkodera, sterowaniu ozobotów. Odbyły się również zajęcia pokazowe  z wykorzystaniem ozobotów dla nauczycieli. Zaprezentowano także grę ScottieGo! i zestaw Lego Education. Efekty naszych działań można zobaczyć na fotorelacji. Zapraszamy do obejrzenia.

https://www.kizoa.com/Movie-Maker/d146187022k7872493o1/codeweek

Realizacja projektu:

Marek Tułodziecki

Marzanna Kłosowska

Elżbieta Kupczyk