Dostaliśmy się do Superkoderów!!!

Pragniemy się podzielić naszym sukcesem. Otóż uczniowie klasy IVc dostali się do „SuperKoderów”. „SuperKoderzy” -to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat.

 

W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach języka polskiego. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marzanny Kłosowskiej oraz Pani Elżbiety Kupczyk będą realizować ścieżkę tematyczną

 

Jesteśmy dziennikarzami przyszłości”. Dzięki tym zajęciom przyszli SuperKoderzy nauczą się programowania w praktyce i pogłębią wiedzę z danego przedmiotu, rozwiną też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości! A może wśród nich znajdą są dziennikarze przyszłości? Czas pokaże.

 

Aby zakwalifikować się do tego programu uczniowie wraz z nauczycielami musieli nakręcić film, w którym mieli przekonać członków Fundacji Orange, dlaczego chcą przystąpić do tej akcji. Udało się! Jesteśmy w gronie stu zaszczytnych szkół z całej Polski. A efekty naszej pracy możecie podziwiać, oglądając filmik, który nakręciliśmy i zamieściliśmy na stronie internetowej naszej szkoły. Link do filmu: http://strona.sp2.brodnica.edu.pl/filmy/superkoderzy.mp4

 

Dziękujemy Pani Aleksandrze Neumann za realizację filmu.

 

Od września zaczynamy naszą przygodę. Zapewne czeka nas wiele pracy, ale sądzimy, że warto. Rezultatami naszej pracy będziemy się z Wami dzielić w przyszłym roku szkolnym. Trzymajcie kciuki!

 

 

 

Elżbieta Kupczyk

 

Marzanna Kłosowska

 

uczniowie klasy IVc