Dzień z ortografią – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radziłowie
Taki dzień, to okazja do świetnej zabawy, ale również pierwszy krok, by spróbować zaprzyjaźnić się z ORTOGRAFIĄ, z którą nie zawsze nam po drodze Ważne jest jednak, by pamiętać, że jest ona nieodłącznym elementem naszej ojczystej mowy. Dnia 11 czerwca uczniowie mieli możliwość nie tylko przypomnieć sobie zasady pisowni polskiej dzięki wyeksponowanym materiałom na plakatach i planszach ortograficznych, ale też mogli sprawdzić poziom znajomości tych zasad i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Na boisku szkolnym pojawiły się tzw. stanowiska ortograficzne. Można było skorzystać z przygotowanych materiałów i rozwiązać krzyżówkę, rebus czy łamigłówkę. Okazało się, że nie zabrakło uczniów zainteresowanych możliwością wykonania różnych zadań.