16 maja 2018 roku w Brodnickim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Turnieju Recytatorskiego „O Pióro Jana Brzechwy”. Organizatorem konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością, była Pani Aneta Giemza – Bartnicka (instruktor Pracowni Teatralnej Brodnickiego Domu Kultury). Celem turnieju była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko - językowej.

W konkursie wzięło udział około 80 uczestników – uczniów szkół podstawowych z Brodnicy  i powiatu brodnickiego. Każdy recytator prezentował jeden wiersz, korzystając z dowolnie wybranej literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Jury brało pod uwagę nie tylko dykcję i artykulację, ale także prawidłowy dobór repertuaru. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Wiktoria Kucach (klasa Id) – opiekun p. Zofia Olszewska; Zofia Konicka (klasa IVd), Maria Tuptyńska (klasa VIc) oraz Tomasz Szymański (klasa VIc) – opiekun p. Marlena Bogucka.

Pomimo ogromnej konkurencji przedstawiciele naszej szkoły wspaniale się zaprezentowali, zajmując czołowe miejsca na podium:

I miejsce - Maria Tuptyńska

II miejsce - Zofia Konicka

Gorąco dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę.

Zwycięzcom  gratulujemy!