Otóż tak. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy IV a, IV f i V c, którzy w dniu 11 marca wzięli udział w wycieczce szkolnej do Teatru Muzycznego w Gdyni. Uczniowie mogli obejrzeć hit tego teatru, a mianowicie przedstawienie pt.„ Piotruś Pan” w wersji 3D.

Niewątpliwie nowoczesna technologia 3D miała ogromny wpływ na to, że młodym widzom wiele razy zapierało dech w piersiach, a pewne elementy dekoracji były wręcz na wyciągnięcie ręki. Spektakl dzieje się jakby w wielkiej księdze, której kartki są obracane. Część dekoracji jest wytworzona komputerowo przez firmę Platige Image. Spektakl widzowie oglądają w specjalnych okularach, które pozwalają zobaczyć efekt trójwymiarowości. Równie mistrzowska okazała się również choreografia i magiczna , ciągle zmieniająca się, wprowadzająca w świat baśni scenografia. Widz co chwilę przenosił się w inne miejsce akcji: ze złowrogiego statku piratów do indiańskiego kręgu roztańczonych Indian, to znów do Niebywalencji czy domu państwa Darlingów. Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Autorem muzyki jest Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli. Spektakl wyreżyserował Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo. Na szczególną pochwałę zasługuje gra młodych, utalentowanych aktorów o niesamowitych głosach oraz żywego labradorka. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom oraz opiekunom- Pani E. Kupczyk, Pani E. Dudzińskiej, Pani M. Boguckiej. Mimo że wycieczka odbyła się w niedzielę, nasi uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu i wykazali chęć wzięcia jeszcze raz udziału w takich przedstawieniach. Po obejrzeniu spektaklu uczestnicy wycieczki udali się na spacer nad morze, gdzie podziwiali Dar Pomorza i Błyskawicę. Niektórzy uczniowie przyznali, że nad morzem są po raz pierwszy i właśnie dziś spełniło się ich marzenie, aby zobaczyć morze.

 

                                                                                            Organizator wycieczki

                                                                                            Marzanna Kłosowska