6 grudnia 2017 r. rodzice i uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy spotkali się po lekcjach, by wspólnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe, które zostaną wystawione na kiermaszu świątecznym.

Prace wykonywane były głównie z naturalnych materiałów, jak drewno, mech, owoce dzikiej róży, czy ognika, patyki, szyszki, żołędzie, orzechy, naturalny sznurek. Większość materiałów została wcześniej przygotowana, resztę przynieśli rodzice. Całość przeznaczono na własnoręcznie wykonane „cudeńka”.  

Na początku spotkania panowała pewna trema i wzajemna nieśmiałość, chwilę później inwencja twórcza i zaangażowanie uczestników wyzwoliły takie pokłady pozytywnej energii, że ilość i pomysłowość powstałych prac przerosła najśmielsze wyobrażenia.

 

Bezcennym był widok dzieci i rodziców dzielących się pomysłami i pracujących razem nad wspólnym dziełem.

         Spotkanie było bardzo cenne. Pozwoliło ono nie tylko stworzyć coś niezwykle wartościowego materialnie, ale przede wszystkim umożliwiło wspólne z rodzicami działanie i odprężenie dla nich po trudach dnia codziennego. Oto bowiem liczna grupa osób poświęciła swój wolny czas, by przeznaczyć go na stworzenie czegoś dla innych, tak zupełnie bezinteresownie. A może nie do końca…

Dziękuję.

Wychowawca kl. IVa