19 maja 2023 w Brodnickim Domu Kultury odbył się Turniej Recytatorski „O Pióro Jana Brzechwy” adresowany do uczniów szkół podstawowych z Brodnicy i powiatu brodnickiego. Celem Turnieju było zainteresowanie najmłodszych sztuką recytatorską z uwzględnieniem dbałości o kulturę „żywego słowa”, popularyzacja polskiej i światowej literatury dziecięcej oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań indywidualnych sposobów artystycznej wypowiedzi.

W konkursie wzięło udział około 80 uczestników. Każdy recytator prezentował jeden wiersz, korzystając z dowolnie wybranej literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Jury brało pod uwagę nie tylko dykcję i artykulację, ale także prawidłowy dobór repertuaru. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

Klara Miodyńska (klasa II a) – opiekun p. Magdalena Śliwińska,

Łucja Czyżewska (klasa III a) – opiekun p. Zofia Olszewska,

Monika Witkowska (klasa IV a), Michał Tamiła (klasa IV c) – opiekun p. Marlena Bogucka,

Michalina Tamiła (klasa V c) – opiekun p. Marzanna Kłosowska.

Pomimo ogromnej konkurencji przedstawiciele naszej szkoły wspaniale się zaprezentowali. Jury w składzie: p. Justyna Prajs, p. Dorota Katolicka i p. Malwina Krzyżanowska przyznało naszym recytatorom:

I miejsce – Monika Witkowska,

Wyróżnienie – Michalina Tamiła.

 

Gorąco dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę.

Zwycięzcom  gratulujemy!