Szkoła muzyczna I stopnia w Brodnicy | MIRBUD S.A.

      Dnia 12 maja 2023r. uczniowie klasy VI b i III a ze Szkoły Podstawowej nr 2  odwiedzili Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Brodnicy. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć sale, w których odbywają się zajęcia gry na różnych instrumentach: fortepianie, gitarze, saksofonie, trąbce, perkusji, wiolonczeli, skrzypcach i flecie. Następnie brali udział w koncercie muzycznym poprowadzonym przez p. Ilonę Jakubowską, która opowiadając o różnego rodzaju instrumentach, zabrała naszych uczniów w niezwykłą podróż muzyczną.

Podczas koncertu  uczniowie z SP 2 mogli wysłuchać utworów znanych kompozytorów w wykonaniu wychowanków szkoły muzycznej. Było to wspaniałe doświadczenie dla naszych uczniów, ponieważ mogli posłuchać utworów w wykonaniu Urszuli Cybulskiej, Macieja Cybulskiego oraz  Aleksandry Wojtkowskiej, którzy są uczniami  szkoły muzycznej, ale również i naszej szkoły. Ich występy były docenione gromkimi brawami. W dobie komputerów warto młodym ludziom uświadamiać, że muzyka klasyczna  jest poezją dla duszy, co czyni ją wyjątkową. Wymaga od słuchacza zatrzymania na chwilę biegnących myśli i uporządkowania ich. Pozytywnie wpływa na naszą psychikę, ponieważ: zmniejsza lęki, obniża stres, depresję, poprawia samoocenę, koncentrację, wzmacnia pamięć, leczy bezsenność, harmonizuje cały organizm. Dlatego warto młodych ludzi uwrażliwiać na piękno muzyki klasycznej.                                             Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Brodnicy        za możliwość wzięcia udziału w tym kulturalnym wydarzeniu.

Marzanna Kłosowska