Rozpoczął się czas wycieczek szkolnych, czyli to, co uczniowie lubią najbardziej. 17   maja  uczniowie  klasy V b, VI a i VIII a z  pod opieką p. A. Neumann, M. Kłosowskiej i p. A. Szymańskiego wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Tempo było niezłe,  ale dzięki temu  wiele udało się zobaczyć!  Duże wrażenie zrobiło na uczniach Westerplatte - symbol odwagi, honoru, bohaterstwa, a także bólu i trwania na posterunku. Niezwykle istotne było pokazanie, szczególnie młodemu pokoleniu, sensu tego wysiłku, by pamięć o wielkim dziele Westerplatczyków nigdy nie zginęła.

Następnie uczestnicy wycieczki odbyli rejs statkiem  i spacer po Starym Mieście.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, zwłaszcza wystawa główna, zlokalizowana 14 metrów pod ziemią,  zajmująca powierzchnię ponad 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw na świecie. Uczniowie  poznali  opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, zwiedzili  wystawę pt. "Podróż w czasie" składającą się  z rekonstrukcji mieszkania warszawskiej rodziny w trzech różnych okresach: 3 września 1939 r. - kilka dni po wybuchu II wojny światowej, 8 marca 1943 r. - w czasie okupacji niemieckiej oraz 8 maja 1945 r. – w dniu kapitulacji Niemiec. We wnętrzach tych zainscenizowane zostały warunki życia polskiej inteligenckiej rodziny z Warszawy. Zmieniające się elementy wystroju były  odbiciem zmieniającej się sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej okupowanego i walczącego kraju. Uzmysłowiły  one zwiedzającym pogarszające się z roku na rok warunki egzystencji  polskiej rodziny. Uczniów zainteresował także znajdujące się w Muzeum czołgi oraz wagon kolejowy, w którym przewożono ludność do obozów koncentracyjnych. Była to znakomita lekcja  historii, której nie wolno nam zapomnieć. Potem był czas na Hevelianum -miejsce, w którym można się spotkać z nauką .To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu i eksperymentowania. W drodze powrotnej  był tradycyjnie  McDonald's . To była udana wycieczka.