16 listopada klasa VII f z wychowawcą Karmeną Domin-Maszkiewicz oraz z p. Agnieszka Stankowską udała się na wycieczkę na Mazury w ramach projektu MEiN “Poznaj Polskę”.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Wilczego Szańca, czyli głównej kwatery polowej Hitlera. Wilczy Szaniec zlokalizowany jest w Gierłoży koło Kętrzyna i dziś, mimo faktu iż Kwatera została wysadzona przez wycofujących się Niemców, bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami. Dzieci były także na lotnisku w Wilamowie, które służyło Hitlerowi w czasie II Wojny Światowej do celów prywatnych. Obecnie organizowane sa tam m.in międzynarodowe pokazy lotnicze Mazury AirShow. Kolejnym punktem na trasie wycieczkowej było zwiedzanie bazyliki pielgrzymkowej w Świętej Lipce, ze słynnymi ruchomymi organami oraz Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie. Żywą lekcję historii bardzo zajmująco poprowadził przewodnik mazurski, przy wsparciu p. Stankowskiej.