W dniach od 16 do 22.11.2016 w klasach od I do VI, podczas lekcji języka angielskiego zostały przeprowadzone zajęcia „School Languages Days- dlaczego warto uczyć się języków obcych?” Celem tych lekcji było:

- popularyzacja języka angielskiego  i motywowanie do jego nauki,

- rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim,

- uświadomienie uczniom dlaczego warto uczyć się języków obcych,

- wskazanie uczniom ciekawych sposobów samodzielnej  nauki języka.

 

   Lekcje zaczęły się od dyskusji na temat „Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego i w jaki sposób można samodzielnie uczyć się go poza szkołą? Chętni uczniowie klas IV-VI wykonali na ten temat plakaty.

   W klasach I-III uczniowie oglądali bajki edukacyjne w języku angielskim,  grali w gry typu domino, memory, interaktywny hangman. Dzieci w klasach II i III rozwiązywały krzyżówkę.  Klasy IV- VI rozwiązywały quiz o językach na świecie oraz oglądały filmy, do treści których rozwiązywały zadania.