Harcerze z 28 Drużyny Harcerskiej w dniach 12-15.12 wzięli udział w Wyprawie po Betlejemskie Światło Pokoju. Hasłem tegorocznej wyprawy było "Światło, które daje moc".  Wyjazd odbywał się o 1 w nocy. Rano harcerze zwiedzali Kopalnię Guido w Zabrzu.

Następnie udali się na nocleg.Harcerze z Chorągwi Kujawsko - Pomorskiej mieszkali w Murzasichle. Następny dzień był niemałą atrakcją bo wszyscy pojechali na Słowację do Tatralandi. Cały sobotni dzień, był dniem zlotowym w Zakopanem. Tego dnia w mieście tym było 4000 tys. harcerzy. Brodniccy harcerze weszli na Gubałówkę, byli w kinie i oczywiście odwiedzali stragany na słynnych Krupówkach. W niedzielę rano odbyła się uroczysta msza św. na Krzeptówkach. Podczas tej uroczystości Słowaccy skauci przekazali Światełko z Groty Narodzenia Jezusa Polskim harcerzom. Po odebraniu Światełka wróciliśmy do domu, wioząc ze sobą lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju. Dnia 17.12 odbyło się uroczyste przekazanie Światełka brodnickim włodarzom i mieszkańcom miasta przez naszych harcerzy.