W tym roku szkolnym postanowiliśmy już po raz drugi włączyć się w akcję propagującą czytelnictwo „ Jak nie czytam, jak czytam”. Uznaliśmy , że 1 czerwca- Dzień Dziecka- będzie dniem, w którym w naszej szkole królować będzie książka.

Tego dnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z bibliotekarką z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy-Panią Sylwią Salej, która przybliżyła w formie prezentacji multimedialnej nowości wydawnicze dla dzieci. Nie zabrakło w tym dniu także czytania. Dyrektor szkoły Bogumił Kupczyk oraz wicedyrektor Czesław Ciechowski czytali uczniom klas pierwszych fragmenty swoich ulubionych książek i mówili o tym, jaki wpływ te książki wywarły na ich życie. Uczniom pozostałych klas swoje ulubione książki z dzieciństwa czytali wychowawcy. Uczniowie zaś prezentowali „Raporty z czytelni”, z których można było dowiedzieć się , jakie są ich upodobania czytelnicze, ulubione cytaty z książki, bohaterowie literaccy.W tym dniu uczniowie mogli przebrać się za bohaterów ulubionych bajek, baśni i lektur szkolnych.

 

W ramach akcji uczniowie brali udział w kocykowym czytaniu oraz podchodach czytelniczych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowały wszystkich uczniów.. Podchody czytelnicze polegały na dotarciu do trzech punktów: KRZYŻÓWKI, PUZZLE CZYTELNICZE, PRACA ZE SŁOWNIKIEM. Tam uczniowie, wykorzystując aplikację do odczytywania kodów QR ,zapoznawali się z poleceniami do zadań, które mieli wykonać.Zrealizowane zadania zanosili do biblioteki szkolnej w celu sprawdzenia ich poprawności.

 

W nagrodę otrzymywali dyplom dla klasy za udział w akcji.Nie zabrakło także słodkości z okazji Dnia Dziecka.

 

Prawdziwym wyzwaniem dla całej społeczności uczniowskiej było ułożenie „żywego słowa” CZYTAM!. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie spisali się na medal, a niesamowity efekt można podziwiać, oglądając nagrany przez Pana Grzegorza Neumanna filmik z lotu ptaka.

 

Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz sympatykom akcji czytelniczej bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

 

 

 

Organizatorki szkolnej akcji czytelniczej

 

Jak nie czytam, jak czytam”

 

 

 

Elżbieta Kupczyk

 

Ewa Dudzińska

 

Lucyna Krajnik

 

Marzanna Kłosowska