28 DH "Leśne Duchy" w dniach 19-23.08.2019 przebywała na obozie swojej drużyny na Mazurach. W obozie brało udział 26 zuchów i harcerzy w wieku od 8 do 14 lat. Wszyscy mieszkali pod namiotami w Gospodarstwie Agroturystycznym w miejscowości Lutry.

Każdego dnia zwiedzali inne miejsce. W czasie 5 dni swojego obozu odwiedzili i zobaczyli atrakcje na Grunwaldzie, Św. Lipce, Kętrzynie, Mamerkach, Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie oraz pływali statkiem po Mikołajkach. Poza zwiedzaniem wszyscy samodzielnie musieli rozbić sobie namioty, przygotowywać sobie posiłki i sprzątać po sobie, rozpalić ognisko. Uczestnicy obozu stali także na warcie w nocy. Ostatni wieczór obozu był szczególnym przeżyciem dla niektórych gdyż składali obietnice zucha lub przyrzeczenie harcerskie. Dla wszystkich udział w obozie był sprawdzianem samodzielności i niemałym przeżyciem.