Uczniowie klasy 1 a i 1 b  ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Polskich Olimpijczyków w Brodnicy wzięli udział w konkursie „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Słodziaki są zwierzętami mieszkającymi w polskich lasach. Ich przygody zostały opisane w  książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

„Gang Słodziaków” tworzą lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia.

W ramach konkursu uczniowie słuchali opowiadań czytanych przez rodziców, nauczycieli i uczniów z klas starszych. Na podstawie opowiadań wykonali ciekawe plakaty  o życiu leśnych zwierząt, rozwiązywali zagadki i krzyżówki oraz miały możliwość  bliskiego spotkania ze zwierzętami hodowanymi w domach. Ciekawym zadaniem okazała się rywalizacja grup dotycząca rozpoznawania odgłosów leśnych zwierząt.  W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania  brały udział w przedstawieniu  ekologicznym pt.”Pszczółka Maja”.

Gościem honorowym uroczystości klasowych był  Pan leśniczy, który ciekawie opowiadał o bezcennej  roli drzew dla miasta i  człowieka. Stwierdził, że sadzenie drzewek  jest uniwersalnym przesłaniem dla   ludzi.  Po zajęciach dydaktycznych wspólnie  posadziliśmy  przed budynkiem szkoły młode drzewka, a następnie uczniowie owijali kolorową włóczką pnie drzew.

Kolejnym etapem  konkursu było rozpoznawanie drzew po ich gałązkach. Nagrodą były pyszne jabłka ufundowane przez sponsora.