9 grudnia  rodzice i uczniowie klasy VI a spotkali się po lekcjach, by wspólnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały wystawione na kiermaszu świątecznym.

Prace wykonywane były głównie z naturalnych materiałów, jak drewno, mech, owoce ognika, patyki, szyszki, żołędzie, orzechy, naturalny sznurek. Każdy przyniósł co mógł, by przy wspólnym stole własnoręcznie wykonać „cudeńka”.  

Na początku spotkania panowała pewna trema i wzajemna nieśmiałość, chwilę później inwencja twórcza i zaangażowanie uczestników wyzwoliły takie pokłady pozytywnej energii, że ilość i pomysłowość powstałych prac przerosła najśmielsze wyobrażenia.

Bezcennym był widok dzieci i rodziców dzielących się pomysłami i pracujących razem nad wspólnym dziełem.

         Spotkanie było bardzo cenne. Pozwoliło ono nie tylko stworzyć coś niezwykle wartościowego materialnie, ale przede wszystkim umożliwiło wspólne z rodzicami działanie i odprężenie dla nich po trudach dnia codziennego. Oto bowiem liczna grupa osób poświęciła swój wolny czas, by przeznaczyć go na stworzenie czegoś dla innych, tak zupełnie bezinteresownie. A może nie do końca…

Dziękuję.

Wychowawca kl. VI a